پنجشنبه 27 مرداد 1401
وزارت علوم، تحقيقات و فناوری
سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ايران

رويدادهای داخلی

مراسم گرامي‌داشت هفته دفاع مقدس برگزار شد

  • یکشنبه 9 مهر 1396
  • 13397

مراسم گراميداشت هفته دفاع مقدس با حضور رئيس سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي ايران و فرمانده بسيج وزارت علوم تحقيقات و فناوري در محل سالن ابوريحان برگزار شد.

مراسم گرامي داشت هفته دفاع مقدس با حضور رئيس سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي ايران و فرمانده بسيج وزارت علوم تحقيقات و فناوري در محل سالن ابوريحان برگزار شد.

در اين مراسم مسئول پايگاه مقاومت بسيج سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي ايران پس از خير مقدم به ميهمانان به تبيين نقش رزمندگان و بسيجيان در پيروزي در جنگ تحميلي پرداخت.

 وي به نبود تجهيزات و ادوات جنگي در ابتداي جنگ اشاره كرد و خاطرنشان ساخت: با اتكا به قدرت و توانمندي داخلي توانستيم هم اكنون يكي از قدرت‌هاي نظامي در منطقه باشيم و در تسليحات نظامي حرفهاي زيادي براي گفتن داريم.

محسن ملك‌نيا به تشييع پيكر شهيد حججي اشاره كرد و ايشان را سنبل رشادت و ايثارگري دانست.

سرهنگ جعفري از مسئولين ارتش جمهوري اسلامي ايران به تشريح تاريخ جنگ تحميلي و هشت سال دفاع پرداخت.

پس از آن سرهنگ حسين نصيرزاده، فرمانده بسيج وزارت علوم تحقيقات و فناوري، با اشاره به به نگاه و تلاش امام خميني (ره) در خصوص اشاعه انقلاب اسلامي به دنيا گفت: تمام كوشش ايشان اين بود تا اين انقلاب اسلامي به تمام جهان صادر شود و الگويي براي تمام جهانيان باشد و با هوشياري تمام جنگ را مديريت كرده و با عظمت تجاوز عراق، آن را به دزدي تشبيه نمودند كه سنگي را پرتاب نموده و فرار كرده است و با اين تاكتيك جنگ رواني دشمن را نيز خنثي كردند.

 سرهنگ نصيرزاده بيان داشت: هم اكنون كه امام راحل در بين ما نيستند مي‌بينيم كه به هدف خود كه صدور انقلاب بود رسيده‌اند و مي‌رفت تا جهان با بيداري اسلامي گسترش چشمگيري را تجربه نمايد ولي با عدم رهبري واحد گرفتار تكفير شد و عقيم ماند، ولي همين الگوي جنگ امام بود كه باز توانست عراق و سوريه را كه تا مرز نابودي پيش رفته بودند را نجات دهد و با تشكيل بسيج ميليوني مردمي خود كه آن هم الگويي بود از انقلاب اسلامي امام خميني(ره) و جنگ ايران، توانستند با دشمن مقابله نمايند و مي بينيم كه به چه پيروزي‌هاي خوبي دست يافته‌اند.#

 رويدادهای داخلی

  • مسير1: جاده قديم کرج، سه راه شهريار، بعد از شهرک سعيدآباد، به طرف حسن آباد خالصه، مجتمع تحقيقاتي عصر انقلاب
  • مسير2: بزرگراه آزادگان، مسير شمال به جنوب، احمدآباد مستوفي، بعد از ميدان پارسا، انتهاي خيابان انقلاب، مجتمع تحقيقاتي عصر انقلاب
  • 56276020-27