جمعه 12 آذر 1400
وزارت علوم، تحقيقات و فناوری
سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ايران

اخبار

نشست تخصصي معرفي قابليت‎ها و فرآيندهاي سامانه کارآموزي برگزار شد

  • یکشنبه 21 بهمن 1397
  • 2943

نشست تخصصي معرفي قابليت‎ها و فرآيندهاي سامانه کارآموزي ويژه مديران ارتباط با صنعت دانشگاه‎ها و پژوهشگاه‎هاي کشور برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی: نشست تخصصی ارائه تجارب و الگوهای موفق دانشگاه ها در راستای توسعه کمی و کیفی دوره های کارآموزی دانشجویان، با محوریت آسیب‌شناسی و ارائه الگوها و تجارب موفق دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها در خصوص سیستم کارآموزی، افزایش کیفیت و اثربخشی دوره های کارآموزی، بررسی چالش ها و راهکارهای برگزاری کارآموزی از نظر شرکت های پذیرنده کارآموز، و همچنین بررسی نظرات و پیشنهادات دانشگاه‌ها و دستگاه‌های اجرایی روز سه شنبه 16/ 11/ 97 در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد.
در این نشست دکتر حسنعلی ازگلی، مدیرکل دفتر مرکزی ارتباط با صنعت و خدمات فناوری، ضمن معرفی قابلیت‎ها و فرآیندهای سامانه کارآموزی، اقدامات و برنامه‎های سازمان پژوهش‎های علمی و صنعتی ایران در راستای توسعه سامانه کارآموزی معرفي کرد.
دکتر ازگلی با اشاره به بیش از دو دهه تجربه سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران در جایابی کارآموزان اشاره کردند و سامانه ملی کارآموزی به آدرس الکترونیکی : HTTP://KARAMOUZI.IROST.ORG را ابزاری برای تسهیل و تسریع جایابی دانشجویان در واحدهای پذیرنده معرفی نمودند.
هم‎چنین ایشان مديريت بهتر، صرف زمان كمتر و ايجاد تعامل منطقي تر بين مراكز علمي، كارآموزان و مراكز صنعتي را از مزایای سامانه ملّی جایابی و پذیرش کارآموز و استقبال گسترده کاربران و جایابی بیش از 60 هزار کارآموز از طریق این سامانه در سال جاری را افتخاری بزرگ برای سازمان پژوهش‎های علمی و صنعتی ایران در ارائه خدمت به جامعه برشمرد.
وی در پایان از تمامي دانشگاه‎ها و مؤسسات آموزش عالي كشور دعوت کرد با ثبت نام در این سامانه از خدمات مربوط به جايابي كارآموزان بهره‎مند شوند.

 

 آخرين اخبار

  • مسير1: جاده قديم کرج، سه راه شهريار، بعد از شهرک سعيدآباد، به طرف حسن آباد خالصه، مجتمع تحقيقاتي عصر انقلاب
  • مسير2: بزرگراه آزادگان، مسير شمال به جنوب، احمدآباد مستوفي، بعد از ميدان پارسا، انتهاي خيابان انقلاب، مجتمع تحقيقاتي عصر انقلاب
  • 56276020-27