جمعه 12 آذر 1400
وزارت علوم، تحقيقات و فناوری
سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ايران

اخبار

سازمان پژوهش‎هاي علمي و صنعتي ايران به قطب نوآوري SAIRA پيوست

  • سه شنبه 23 بهمن 1397
  • 2932

سازمان پژوهش‎هاي علمي و صنعتي ايران از اعضاي WAITRO به عضويت قطب نوآوري SAIRA پيوست.

به گزارش روابط عمومی: موسسه توسعه تجاری بین الملل فرانهوفر درصدد راه اندازی قطب نوآوری برای توسعه پایدار SAIRA در مجمع عمومی WAITRO در کشور آلمان است. قطب نوآوری SAIRA از ابتکارت جدید WAITRO می‎باشد و هدف آن انتقال فناوری‎های توسعه پایدار و یکی نمودن ارزش پیشنهادی برای اعضای WAITRO است. ماموریت این قطب، تسهیل توسعه و پیاده سازی راهکارهای فناوری با تشویق تشکیل مشارکت‎های بین المللی است.   سازمان پژوهش‎هاي علمي و صنعتي ايران از اعضاي WAITRO  نیز در این راستا به عضويت این قطب نوآوري پيوست.

لازم به ذکر است مجمع جهانی سازمانهای تحقیقات صنعتی و فناوری(WAITRO) در اکتبر 1970 زیر نظر سازمان ملل متحد تاسیس شد. این مرکز هم اکنون دارای 157 عضو در 74 کشور  بوده و با بیش از 500 موسسه و سازمان های بین المللی در سراسر جهان همکاری دارد.

سازمان WAITROرا می توان یک توانمندساز در توسعه مشارکت عمل گرا در میان سازمان های عضو برای توسعه پایدار نامید. مهمترین هدف آن تشویق  جهت همکاری فیمابین سازمان های تحقیق و توسعه صنعتی و تکنولوژیکی (RTOs) می باشد.

هدف اصلی قطب نوآوری SAIRA، ایجاد ارتباط بین نوآوران جهان و پژوهشگران WAITROدر پنج منطقه آسیا و اقیانوسیه، اروپا، امریکای لاتین و کارائیب، خاورمیانه و افریقای شمالی(MENA) و جنوب صحرای افریقا جهت به اشتراک گذاری اقدامات، تعهدات و قابلیتهای آنها در زمینه توسعه نوآوری برای آینده ای پایدار است. علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند به وب سایت ذیل مراجعه نمایند:

https://saira.eco/

سازمان پژوهش‎های علمی و صنعتی ایران نیز از اعضای WAITRO در منطقه MENA می باشد و به تازگی به عضویت قطب نوآوری SAIRA درآمده است. از دیگر مراکز عضو WAITRO در منطقه MENA می توان به مراکز ذیل اشاره نمود:

- مرکز پژوهشی مرمره توبیتاک (TÜBITAK MAM ) در کشور ترکیه

- موسسه توسعه و پژوهش مرکزی متالورژی (CMRDI) در کشور مصر

-  انجمن علمی سلطنتی(RSS) در اردن

 آخرين اخبار

  • مسير1: جاده قديم کرج، سه راه شهريار، بعد از شهرک سعيدآباد، به طرف حسن آباد خالصه، مجتمع تحقيقاتي عصر انقلاب
  • مسير2: بزرگراه آزادگان، مسير شمال به جنوب، احمدآباد مستوفي، بعد از ميدان پارسا، انتهاي خيابان انقلاب، مجتمع تحقيقاتي عصر انقلاب
  • 56276020-27