جمعه 12 آذر 1400
وزارت علوم، تحقيقات و فناوری
سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ايران

اخبار

تفاهم نامه همکاري سازمان با دانشگاه فني و حرفه‎اي امضا شد

  • یکشنبه 28 بهمن 1397
  • 2128

در راستاي تعاملات علمي و پژوهشي بين مراکز دانشگاهي، تفاهم‌نامه همکاري بين سازمان پژوهش‌هاي علمي و صنعتي ايران و دانشگاه فني و حرفه‌اي امضا شد.

به گزارش روابط عمومی: در راستاي تعاملات علمي و پژوهشي بين مراکز دانشگاهي و به منظور توسعه و تقويت فعاليت‌های علمی، پژوهشی و آموزشی و ايجاد هم‌افزايي در توان علمی و اجرايي، تبادل تجارب و اطلاعات و نيز بهره‌برداري بهينه و هدفمند از امکانات و توانمندی‌های علمی و تخصصي موجود به ويژه در حوزه‌های کاربردی و فناوری و بهره‌مندي از امکانات و توانمندي‌هاي متقابل در اجراي طرح‌ها و پروژه‌هاي مبتني بر دانش و فناوري، ارزيابي اختراعات، نوآوري‌ها و فناوري‌ها و تجاري‌سازي نتايج حاصل از تحقيقات، تفاهم‌نامه همکاری بين دکتر علیرضا عشوری به نمایندگی از سازمان پژوهش‌هاي علمي و صنعتي ايران و  دكتر ابراهیم صالحی عمران به نمایندگی از دانشگاه فني و حرفه‌اي امرزو (1397/11/28) در محل دانشگاه فنی و حرفه‎ای امضاء شد.
در ابتدای این مراسم دکتر علیرضا عشوری رییس سازمان پژوهش‎های علمی و صنعتی ایران با اشاره به تاریخچه تاسیس سازمان گفت: رسالت ما در سازمان حمایت از محققین و نوآوران دانشگاهی است و از سطح ایده به آزمایشگاه و صنعتی سازی و حمایت از طرح‎های نیمه صنعتی می‎باشد.

وی گفت: رشته‎های دانشگاه فنی و حرفه‎ای با  فعالیت هفت پژوهشکده مستقر در سازمان تطابق داشته و فارغ التحصیلان این دانشگاه می‎تواند تاثیر بالایی در ضریب اشتغال داشته باشند.

دکتر عشوری با اشاره به جشنواره خوارزمی گفت: متولی جشنواره خوارزمی بعنوان قدیمی‎ترین جشنواره علمی کشور سازمان پژوهش‎های علمی و صنعتی می‎باشد و پیشنهاد اضافه نمودن بخش مهارتی با حضور دانشگاه فنی و حرفه‎ای را داد.
در ادامه نیز دکتر ابراهیم صالحی عمران رییس دانشگاه فني و حرفه‌اي با بیان اینکه انعقاد تفاهم نامه‎های صورت گرفته در دانشگاه فنی و حرفه‎ای در راستای را ه اندازری کسب کار و کارآفرینی دانشجویان و فارغ التحصلان دانشگاه فنی و حرفه ایمی‎باشد گفت:

تفاهم نامه‎های صورت گرفته در یکسال اخیر دانشگاه فنی و حرفه‎ای به منظور اشتغال زایی، کارآفرینی و تجاری‎سازی صورت گرفته است که در این راستا می‎توان به تفاهم نامه منعقد شده با وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مانند راه اندازی مراکز رشد و مراکز  نوآوری و شکوفایی و توافق با معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری جهت راه اندازی مراکز نوآوری و حمایت کسب و کار که می‎تواند موجب تحول و کسب درآمدو تجاری سازی شود می‎باشد.
قابل ذکر است مراسم امضاء این تفاهم نامه با حضور مدیران سازمان و دانشگاه فنی و حرفه‎ایی برگزار شد.


 آخرين اخبار

  • مسير1: جاده قديم کرج، سه راه شهريار، بعد از شهرک سعيدآباد، به طرف حسن آباد خالصه، مجتمع تحقيقاتي عصر انقلاب
  • مسير2: بزرگراه آزادگان، مسير شمال به جنوب، احمدآباد مستوفي، بعد از ميدان پارسا، انتهاي خيابان انقلاب، مجتمع تحقيقاتي عصر انقلاب
  • 56276020-27