جمعه 12 آذر 1400
وزارت علوم، تحقيقات و فناوری
سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ايران

اخبار

با تجليل از برگزيدگان؛

سي و دومين جشنواره بين‌المللي خوارزمي به کار خود پايان داد

  • یکشنبه 12 اسفند 1397
  • 2296

در آيين اختتاميه سي و دومين جشنواره بين المللي خوارزمي که امروز (دوشنبه) با حضور دکتر منصور غلامي وزير علوم، تحقيقات و فناوري و دکتر سورنا ستاري معاون علمي و فناوري رياست جمهوري در سالن اجلاس سران کشورهاي اسلامي برگزار شد، از برگزيدگان اين دوره از جشنواره تجليل به عمل آمد.

به گزارش روابط عمومی: در این آئین از استاد پرویز دوامی به عنوان برگزیده ویژه در گروه مواد و متالورژی و انرژی‌های نو با طرح نقش مؤثر در توسعه نظری و کاربردی مهندسی مواد و متالورژی در ایران تقدیر شد.
همچنین دکتر حسین بهاروند رتبه اول پژوهش‌های بنیادی را در گروه تخصصی زیست فناوری‌ و علوم پایه پزشکی با طرح تمایز و فناوری سلول‌های بنیادی برای استفاده در پزشکی بازساختی قلب و کبد به دست آورد.
دکتر داریوش طلایی رتبه اول پژوهش‌های کاربردی در گروه هنر با طرح نوتار و مهندس حمیدرضا نصیری با طرح با طرح پرتونگار مرئی سیالات و ریزذرات رتبه دوم پژوهش‌های کاربردی را کسب کردند.
دکتر محمود مهرداد شکریه رتبه سوم پژوهش‌های کاربردی را در گروه تخصصی مکانیک با طرح تقویت مخازن فرسوده نفتی با فناوری کامپوزیت به دست آورد.
همچنین طرح کنترل کننده دیجیتال مغناطیسی، دکتر مهدی ترابیان اصفهانی و مهندس نوید سدری رتبه سوم پژوهش‌های کاربردی در گروه تخصصی برق و کامپیوتر و طرح جاروی صنعتی توربو وکیوم، مهندس رضا بیژن زاده و مهندس سعید بیژن زاده رتبه سوم پژوهش‌های کاربردی در گروه تخصصی مکانیک را کسب کردند.
دکتر محمد درعلی با طراحی و ساخت گاورنرهای نیروگاه‌های آبی رتبه اول طرح‌های توسعه‌ای، گروه تخصصی مکانیک و طرح استحصال فلز نیکل از کاتالیست های مستعمل نیکل دار به روش احیای الکتریکی نیز رتبه سوم طرح‌های توسعه‌ای گروه تخصصی فناوری‌های شیمیایی را به دست آورند.
همچنین طرح تجاری سازی سامانه‌های انتقال نوری SDH، به عنوان برگزیده موفق در تولید ملی معرفی و تقدیر شد.
در بخش برگزیدگان بین‌المللی نیز طرح «مطالعه عملکرد پروتئین‌ها با استفاده از روش اسپکترومتریجرمی و پروتومیکس، پروفسور جان یتس از آمریکا برگزیده در بخش پژوهش‌های بنیادی در گروه تخصصی زیست فناوری و علوم پایه پزشکی، طرح درک پاتوبیولوژی آسم و اختلالات مرتبط، پروفسور استفان هلگیت از انگلستان در بخش پژوهش‌های بنیادی در گروه تخصصی علوم پزشکی، طراحی و توسعه مواد مزوپور جهت دار به منظور استفاده در کاتالیست ها، سنسورها و محیط زیست، پروفسور دانگ یوآنژائو از چین در بخش پژوهش‌های کاربردی در گروه تخصصی مواد، متالورژی و انرژی‌های نو مورد تقدیر قرار گرفتند.
طرح سامانه تصویربرداری پیشرفته ترکیبی PET/MRI، پروفسور حبیب زایدی از سوئیس در بخش طرح‌های توسعه‌ای در گروه تخصصی برق و کامپیوتر، طرح زیست شناسی و طب فشارهای روحی و اختلالات مربوط، پرفسور جرج کروسوس از یونان در بخش طرح‌های توسعه‌ای در گروه تخصصی زیست فناوری و علوم پایه پزشکی و طرح توسعه فناوری نانوسیم‌های نیمه هادی برای تبدیل و ذخیره انرژی، پرفسور پی دانگ یانگ از آمریکا در بخش اختراع و نوآوری در گروه تخصصی فناوری نانو از دیگر برگزیدگان بین‌المللی این دوره از جشنواره بودند.

 آخرين اخبار

  • مسير1: جاده قديم کرج، سه راه شهريار، بعد از شهرک سعيدآباد، به طرف حسن آباد خالصه، مجتمع تحقيقاتي عصر انقلاب
  • مسير2: بزرگراه آزادگان، مسير شمال به جنوب، احمدآباد مستوفي، بعد از ميدان پارسا، انتهاي خيابان انقلاب، مجتمع تحقيقاتي عصر انقلاب
  • 56276020-27