جمعه 12 آذر 1400
وزارت علوم، تحقيقات و فناوری
سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ايران

اخبار

بازديد مشاور معاون وزير صنعت، معدن و تجارت از سازمان

  • دوشنبه 13 اسفند 1397
  • 2707

مهندس کيومرث فروتني مشاور معاون وزير صنعت، معدن و مسئول پيگيري امور مرتبط با " اجراي قانون حداکثر استفاده از توان توليدي و خدماتي در تأمين نيازهاي کشور" از سازمان بازديد کرد.

به گزارش روابط عمومی: مهندس كيومرث فروتني مشاور معاون وزير صنعت، معدن و مسئول پيگيري امور مرتبط با " اجراي قانون حداكثر استفاده از توان توليدي و خدماتي در تأمين نيازهاي كشور" و هيأت همراه، با هماهنگی دفتر ارتباط با صنعت و خدمات فناوری، در روز یکشنبه 05/ 12/ 97 پس از حضور در شورای ارزیابی توانمندی فناورانه، از شرکت‎های مستقر در مرکز رشد فناور سازمان پژوهش‎های علمی و صنعتی ایران بازديد کرد.

ایشان قبل از این بازدید در جلسه‎ای که با هدف حمایت از شرکت‎های تولیدکننده کالای ایرانی و با محوریت آشنایی با فرآیند ارزیابی توانمندی فناورانه شرکت‎های تولیدی و خدمات فنی و مهندسی شرکت کرد. در این جلسه  دکتر ازگلی مدیرکل دفتر مرکزی ارتباط با دانشگاهها و صنعت ضمن تأکید بر توان ارزیابی سازمان در حوزه های مختلف فناوری، برخی دیگر از خدمات سازمان مانند ارزیابی و اعتبارسنجی اختراعات، جشنواره‎های جوان و بین‎الملل خوارزمی و طرح‎های تأییدی و هم‎چنین قابلیت‎ها و فرآیندهای سامانه ملی کارآموزی و آزمایشگاه‎های مرجع را معرفی کردند.

 تبدیل شدن سازمان به مرجع ارزیابی شرکت‎های فناور داخلی، متمرکز شدن گواهینامه‎ها و تأییدیه‎های مشابه در قالب فعالیت‎های سازمان، شروع همکاری در ارزیابی شرکت‎های معرفی شده از طرف وزارت صمت و انعقاد تفاهم‎نامه به منظور ادامه همکاری‎ها، از دیگر موضوعات مورد بحث در این جلسه بودند.

مهندس فروتنی و هیأت همراه همچنین از شرکت‎های نیکا کمپرسور، سرو هیدرولیک پویا و شرکت بکر پارت خاورمیانه مستقر در مرکز رشد فناور سازمان بازدید کردند و ضمن آشنایی با توانمندی‎ها و دغدغه‎های این شرکت‎ها، حمایت از شرکت‎های فناور مرکز رشد سازمان در زمینه کاهش تعرفه گمرکی، ترخیص مواد اولیه وارداتی از گمرک و زمینه سازی برای سایر حمایت‎های قانونی از شرکت‎های دانش بنیان مستقر در مرکز رشد را از اولویت‎های پیگیری پس از این بازدید، برشمرد.

 آخرين اخبار

  • مسير1: جاده قديم کرج، سه راه شهريار، بعد از شهرک سعيدآباد، به طرف حسن آباد خالصه، مجتمع تحقيقاتي عصر انقلاب
  • مسير2: بزرگراه آزادگان، مسير شمال به جنوب، احمدآباد مستوفي، بعد از ميدان پارسا، انتهاي خيابان انقلاب، مجتمع تحقيقاتي عصر انقلاب
  • 56276020-27