جمعه 12 آذر 1400
وزارت علوم، تحقيقات و فناوری
سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ايران

اخبار

سخنراني علمي برگزيده جشنواره بين المللي خوارزمي

  • سه شنبه 14 اسفند 1397
  • 2604

اين سخنراني به منظور ايجاد فضاي تعامل و هم انديشي علمي بين محققان ايراني و دانشمندان برجسته بين المللي و با حضور اعضاي هيئت علمي و دانشجويان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی: پروفسور دانگ یوان ژائو (Prof. Dongyuan Zhao) برنده سی و دومین دوره جشنواره بین المللی خوارزمی و مدیر دپارتمان مواد پیشرفته دانشگاه فودان چين روز سه‎شنبه(14 اسفند) در یک نشست علمی با اعضاي هيئت علمي و دانشجويان سازمان پژوهش‎های علمی و صنعتی ایران تحقيقات انجام يافته با موضوع طراحی و توسعه مواد مزوپور جهت دار براي استفاده در کاتالیست‎ها، سنسورها، محیط زیست و انرژی را ارائه کرد.
اين نشست به منظور ايجاد فضای تعامل و هم‎اندیشی علمی بین محققان ايراني و دانشمندان برجسته بين المللي و با حضور اعضاي هيئت علمي و دانشجويان در محل سالن اندیشه سازمان برگزار شد.
قابل ذکر است پروفسور دانگ یوان ژائو در زمینه مواد مزوپور جهت‎دار در جهان پیشرو بوده و دستاوردهای بسیار بزرگی در این زمینه داشته‎اند.
ایشان توانسته است خانواده‎ای از مواد مزوپور نوین را عرضه کند که امروزه در صنایع مختلفی مورد استفاده قرار می‎گیرد. وی دارای بیش از 700 مقاله علمی و پژوهشی در نشریات معتبر بین المللی نظیر Nature و Science بوده و علاوه بر آن در بیش از 160 کنفرانس معتبر به عنوان سخنران کلیدی حضور داشته است. تحقیقات ایشان تاکنون منجر به تولید بیش از 60 ثبت اختراع در کشورهای چین و ایالات متحده آمریکا شده و هم‎چنین بیش از 50 جایزه از جشنواره‎های معتبر ملی و بین‎المللی دریافت کرده است. تعداد ارجاعات به مقالات و انتشارات نامبرده به بیش از 90000  می‎باشد.

 آخرين اخبار

  • مسير1: جاده قديم کرج، سه راه شهريار، بعد از شهرک سعيدآباد، به طرف حسن آباد خالصه، مجتمع تحقيقاتي عصر انقلاب
  • مسير2: بزرگراه آزادگان، مسير شمال به جنوب، احمدآباد مستوفي، بعد از ميدان پارسا، انتهاي خيابان انقلاب، مجتمع تحقيقاتي عصر انقلاب
  • 56276020-27